projekty

realizace/AB Miele Uničov

Zpět

Administrativní budova
Miele Uničov

studie: 2016
DSP: 05 2017
DPS: 08 2017
Realizace: 06 2018
Investor: Miele Technika s.r.o.

Nová administrativní budova byla zatím poslední etapou výstavby uničovského závodu Miele Technika s.r.o.Funkce budovy nahradila stávající administrativní část areálu, která představovala dvoupodlažní vestaveb do výrobní haly a kapacitně ani technicky již neodpovídala potřebám rozrůstajícího se areálu. Novostavba měla zároveň vytvořit adekvátní architektonický objekt vstupní části celého závodu.zčásti jsou do objektu přemístěny šatny zaměstnanců, nově je zde zřízena ordinace závodního lékaře. Součástívstupního podlaží je i nový úsek gastra s kuchyní, jídelnou a kavárnou.ve 3. a 4. NP zahrnuje dispoziční trojtrakt kancelářské prostory. V ustoupeném podlaží se nachází veškerá technologie topení, chlazení a VZT. Součástí projektu bylo i kompletní přepracování veřejného prostranství s parkovištěm, krytou kolárnou a rozsáhlými zahradnickými úpravami. Nejvýznamnější část venkovních úprav představuje vstupní náměstí s pravidelným rastrem platanů.

 

Atelier

náš skvělý tým

jednatelé/

Ing. arch. David Benda 
Ing. arch. Robert Štefka

společnost/

Architektonický atelier A2 ARCHITEKTI založili v roce 1999 ing. arch. David Benda a ing. arch. Robert Štefka. V roce 2004 byl atelier převeden na společnost s ručením omezeným. Oba společníci jsou autorizovaní architekti, členové České komory architektů.

Společnost se zabývá komplexní projekční činností v oboru pozemních staveb od bytové výstavby po průmyslové objekty v rozsahu od urbanistických studií po prováděcí projekty. Společnost rovněž zpracovává projekty rekonstrukcí a obnovy památkových objektů.

Atelier za dobu své činnosti vytvořil desítky projektů a realizací po celé České republice, hlavními místy jeho činnosti je Olomoucký kraj. Kmenovou část atelieru tvoří architekti. Podle rozsahu, charakteru a místa zakázky sestavuje atelier projekční tým z prověřených externích stavebních profesí s vlastním hlavním inženýrem projektu, který vede zakázku přes všechny projekční fáze.

Pro zahraniční investory společnost provádí zakázky v německém i anglickém jazyce. Práce společnosti jsou uveřejňovány v architektonických publikacích. Společnost získává ocenění ve vyzvaných i veřejných architektonických soutěžích, kterých se pravidelně účastní.

Mezi architekturou a průmyslem online hazardních her existuje symbiotický vztah. V posledních letech architektonická studia častěji spolupracují s online kasiny, aby vytvořila designové koncepty, které jsou nejen poutavé, ale také funkční a přizpůsobitelné konkrétním herním potřebám. Díky spolupráci mohou obě odvětví těžit ze svých silných stránek a zároveň si zachovat kreativní kontrolu nad svou vlastní prací. Při navrhování a stavbě kasina architektonická studia úzce spolupracují s online Paysafecard casino. Využívají své zkušenosti a odborné znalosti k vytváření krásných a funkčních prostor, které jistě přitáhnou hráče. Studia pomáhají navrhovat celkový vzhled a dojem a zároveň poskytují informace o konkrétních funkcích, jako je osvětlení a zvuk. Online kasina zase ráda zadají nové návrhy na základě jejich potřeb a preferencí. Tento úzký pracovní vztah vedl k několika skvělým výsledkům pro obě strany, o čemž svědčí popularita mnoha architektonických studií mezi online kasiny.

 

Kontakt

A2 ARCHITEKTI s.r.o.Rokycanova 796/1F
779 00 Olomouc, CZ 

IČO/ 26 83 49 95
DIČ/ CZ26834995

telefon/ +420 585 226 290  
mail/ atelier@a2.cz

banka/ ČSOB Olomouc, čú:  190819550 / 0300
OR/ Krajský soud v Ostravě, oddíl C, vložka 27972