projekty

realizace/RHS Praha

Zpět

Residence Havlíčkovy sady 
Praha

studie, změna ÚR: 01 2003 
DSP, DPS: 05 2003 
realizace: 01 2005

investor: Bauinvest s.r.o., Praha

investiční náklady: 320 mil. Kč

Místo. Rezidence leží na hraniční parcele městských částí Vinohrady a Vršovice, vymezené jižním svahem Havlíčkových sadů, jedením z největších městských parků v Praze s Gröbeho vilou a Vršovickou ulicí. Toto území je charakteristické funkční a urbanistickou nesourodostí, tvarovou pestrostí, čilou dopravou a množstvím zeleně. Koncept. Pravoúhlý rastr čtyř obytných bloků spojuje společný parter. Výšku stavby jsme přizpůsobili hladině stávající bytové zástavby v okolí. Kompozicí a tvarem bloků jsme se snažili potlačit jejich hmotové působení a otevřít různé průhledy do zeleně parku i mezi bloky navzájem. Rezidence disponuje komerčním přízemím propojeným krytou pasáží se vstupy do jednotlivých obytných věží, fitcentrem, restaurací, marketem a drobným retailem. Ve čtyřech sedmi až osmi podlažních věžích je od druhého patra zrealizováno celkem 140 bytů, každý z nich s terasou nebo balkonem. Dvě patra suterénu nabízejí 180 parkovacích míst, bazén se saunou a technické zázemí. Materiál. Výrazově dominantním prvkem hladkých bílých fasád je kompozice barevných skleněných a ocelových zábradlí balkonů a hliníkových rohových oken. Dvě ustoupená patra jsou obložena lazurovanou dřevěnou překližkou. Vertikální hranoly schodišť jsou prosvětleny průběžnými hliníkovými okny; obloženy jsou cembonitem v nepravidelném spárořezu, který je použit i na dvou stranách fasády nejvyššího osmipatrového bloku a na přízemní fasádě marketu. Zeleň. Ve snaze posílit potenciál parku jsme velkou část pozemku ponechali v parkové úpravě. Zeleň jsme se snažili začlenit i do pasáže, na zelené terasy všech bloků i v sadových úpravách kolem celé stavby.

 

Atelier

náš skvělý tým

jednatelé/

Ing. arch. David Benda 
Ing. arch. Robert Štefka

společnost/

Architektonický atelier A2 ARCHITEKTI založili v roce 1999 ing. arch. David Benda a ing. arch. Robert Štefka. V roce 2004 byl atelier převeden na společnost s ručením omezeným. Oba společníci jsou autorizovaní architekti, členové České komory architektů.

Společnost se zabývá komplexní projekční činností v oboru pozemních staveb od bytové výstavby po průmyslové objekty v rozsahu od urbanistických studií po prováděcí projekty. Společnost rovněž zpracovává projekty rekonstrukcí a obnovy památkových objektů.

Atelier za dobu své činnosti vytvořil desítky projektů a realizací po celé České republice, hlavními místy jeho činnosti je Olomoucký kraj. Kmenovou část atelieru tvoří architekti. Podle rozsahu, charakteru a místa zakázky sestavuje atelier projekční tým z prověřených externích stavebních profesí s vlastním hlavním inženýrem projektu, který vede zakázku přes všechny projekční fáze.

Pro zahraniční investory společnost provádí zakázky v německém i anglickém jazyce. Práce společnosti jsou uveřejňovány v architektonických publikacích. Společnost získává ocenění ve vyzvaných i veřejných architektonických soutěžích, kterých se pravidelně účastní.

Mezi architekturou a průmyslem online hazardních her existuje symbiotický vztah. V posledních letech architektonická studia častěji spolupracují s online kasiny, aby vytvořila designové koncepty, které jsou nejen poutavé, ale také funkční a přizpůsobitelné konkrétním herním potřebám. Díky spolupráci mohou obě odvětví těžit ze svých silných stránek a zároveň si zachovat kreativní kontrolu nad svou vlastní prací. Při navrhování a stavbě kasina architektonická studia úzce spolupracují s online Paysafecard casino. Využívají své zkušenosti a odborné znalosti k vytváření krásných a funkčních prostor, které jistě přitáhnou hráče. Studia pomáhají navrhovat celkový vzhled a dojem a zároveň poskytují informace o konkrétních funkcích, jako je osvětlení a zvuk. Online kasina zase ráda zadají nové návrhy na základě jejich potřeb a preferencí. Tento úzký pracovní vztah vedl k několika skvělým výsledkům pro obě strany, o čemž svědčí popularita mnoha architektonických studií mezi online kasiny.

 

Kontakt

A2 ARCHITEKTI s.r.o.Rokycanova 796/1F
779 00 Olomouc, CZ 

IČO/ 26 83 49 95
DIČ/ CZ26834995

telefon/ +420 585 226 290  
mail/ atelier@a2.cz

banka/ ČSOB Olomouc, čú:  190819550 / 0300
OR/ Krajský soud v Ostravě, oddíl C, vložka 27972