projekty

realizace/RD K1 Tovéř

Zpět

Rodinný dům K1 v Tovéři
studie: 02 2003
DUR, DSP, DPS, AD: 11 2004
investor: soukromá osoba

Rodinný dům stojí v okrajové části obce Tovéř, těsně pod hranou lesa, který se nad celou obcí, zasazenou do svahu, zvedá. Je součásti rychle se vyvíjejícího území s novou zástavbou. Provozně se dá dům rozdělit na tři části. Dřevem obložený jednopodlažní trakt s garáží a pokojem pro hosta se sociálním zařízením. Druhou část tvoří spojující chodba s hlavním vstupem. Tato část má jako jediná plochou střechu a je z větší části obložena falcovaným měděným plechem. Hlavní obytná část domu je jednopodlažní s obytným podkrovím. V přízemí jsou umístěny technické místnosti, pracovna kuchyně, jídelna a obytný pokoj otevřený do podkroví. Jednoramenné ocelové schodiště spojuje přízemí s podkrovím, kde se nachází dva dětské pokoje s vlastním sociálním zázemím a ložnice rodičů se šatnou a hlavní koupelnou. Hmotové řešení domu vychází z místního vesnického tvarosloví za použití současných výrazových prvků a materiálů. Tak se například na typické sedlové střeše v tradičních proporcích objevuje pravoúhlý střešní vikýř opláštěný měděným plechem nebo je do jižní fasády zasazeno převýšené francouzské okno, které probíhá celým dvoupodlažním obytným prostorem a otevírá krásný výhled na město Olomouc. Významnou součástí realizace jsou terénní úpravy svažitého pozemku s volnými travnatými plochami a sadovou výsadbou. Užitná hodnota zahrady je jedinečná v letních měsících ve spojení s velkou dřevěnou terasou.

 

Atelier

náš skvělý tým

jednatelé/

Ing. arch. David Benda 
Ing. arch. Robert Štefka

společnost/

Architektonický atelier A2 ARCHITEKTI založili v roce 1999 ing. arch. David Benda a ing. arch. Robert Štefka. V roce 2004 byl atelier převeden na společnost s ručením omezeným. Oba společníci jsou autorizovaní architekti, členové České komory architektů.

Společnost se zabývá komplexní projekční činností v oboru pozemních staveb od bytové výstavby po průmyslové objekty v rozsahu od urbanistických studií po prováděcí projekty. Společnost rovněž zpracovává projekty rekonstrukcí a obnovy památkových objektů.

Atelier za dobu své činnosti vytvořil desítky projektů a realizací po celé České republice, hlavními místy jeho činnosti je Olomoucký kraj. Kmenovou část atelieru tvoří architekti. Podle rozsahu, charakteru a místa zakázky sestavuje atelier projekční tým z prověřených externích stavebních profesí s vlastním hlavním inženýrem projektu, který vede zakázku přes všechny projekční fáze.

Pro zahraniční investory společnost provádí zakázky v německém i anglickém jazyce. Práce společnosti jsou uveřejňovány v architektonických publikacích. Společnost získává ocenění ve vyzvaných i veřejných architektonických soutěžích, kterých se pravidelně účastní.

Mezi architekturou a průmyslem online hazardních her existuje symbiotický vztah. V posledních letech architektonická studia častěji spolupracují s online kasiny, aby vytvořila designové koncepty, které jsou nejen poutavé, ale také funkční a přizpůsobitelné konkrétním herním potřebám. Díky spolupráci mohou obě odvětví těžit ze svých silných stránek a zároveň si zachovat kreativní kontrolu nad svou vlastní prací. Při navrhování a stavbě kasina architektonická studia úzce spolupracují s online Paysafecard casino. Využívají své zkušenosti a odborné znalosti k vytváření krásných a funkčních prostor, které jistě přitáhnou hráče. Studia pomáhají navrhovat celkový vzhled a dojem a zároveň poskytují informace o konkrétních funkcích, jako je osvětlení a zvuk. Online kasina zase ráda zadají nové návrhy na základě jejich potřeb a preferencí. Tento úzký pracovní vztah vedl k několika skvělým výsledkům pro obě strany, o čemž svědčí popularita mnoha architektonických studií mezi online kasiny.

 

Kontakt

A2 ARCHITEKTI s.r.o.Rokycanova 796/1F
779 00 Olomouc, CZ 

IČO/ 26 83 49 95
DIČ/ CZ26834995

telefon/ +420 585 226 290  
mail/ atelier@a2.cz

banka/ ČSOB Olomouc, čú:  190819550 / 0300
OR/ Krajský soud v Ostravě, oddíl C, vložka 27972