projekty

realizace/Ski areál Kouty

Zpět

Ski areál v Koutech nad Desnou
studie, DUR, DSP, DPS, AD
realizace: 2009 - 2010
investor: K3 Sport s.r.o., Olomouc

Sportovní středisko – Ski areál Kouty nad Desnou – nabídne především kvalitní sportovní vyžití nejširší veřejnosti po celý rok, svým rozsahem, úrovní nabízených služeb a atraktivním okolím včetně nejnavštěvovanější technické stavby – přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně – srovnatelné s obdobnými středisky v alpských zemích. Celý areál je již od počátku řešen komlexně, s důrazem na špičkové sjezdové tratě, kvalitu služeb, široké zázemí areálu a jeho správné dimenzování.

Navržený lyžařský areál je v souladu s principy řešení ÚP VÚC Jeseníky, který předpokládá posílení sportovně rekreační funkce v nižších polohách Jeseníků s cílem odlehčení vrcholovým partiím Jeseníků, především Pradědu. Tento záměr je rovněž v souladu s územně plánovacím podkladem „Generel dopravy a cestovního ruchu Jeseníky“, který v roce 2003 pořídil Krajský úřad Olomouckého kraje, odbor strategického rozvoje, a ve kterém je tento areál koncepčně zapracován. Předložené řešení lyžařského areálu je rovněž zapracováno v územním plánu obce Loučná nad Desnou.

sjezdové tratě:
- celková rozloha - cca 33 ha, nejvyšší převýšení - cca 550 m, celková délka : cca 6 500 m
- celková okamžitá propustnost sjezdových trati - cca 8 000 lyžařů

lanovky a vleky:
- počet - 4 x sedačka, 4 x vlek, celková kapacita - cca 13 000 osob/hod.
- celková délka - cca 5 250 m

zázemí:
- informační centrum, first aid, Horská služba, prodejna + půjčovna + servis + kola
- pension / kongresový hotel - 200 lůžek, rychlé občerstvení / stylová restaurace

počty navržených parkovacích stání :
- osobní automobily - 555 parkovacích míst
- autobusy - 24 parkovacích míst

 

Atelier

náš skvělý tým

jednatelé/

Ing. arch. David Benda 
Ing. arch. Robert Štefka

společnost/

Architektonický atelier A2 ARCHITEKTI založili v roce 1999 ing. arch. David Benda a ing. arch. Robert Štefka. V roce 2004 byl atelier převeden na společnost s ručením omezeným. Oba společníci jsou autorizovaní architekti, členové České komory architektů.

Společnost se zabývá komplexní projekční činností v oboru pozemních staveb od bytové výstavby po průmyslové objekty v rozsahu od urbanistických studií po prováděcí projekty. Společnost rovněž zpracovává projekty rekonstrukcí a obnovy památkových objektů.

Atelier za dobu své činnosti vytvořil desítky projektů a realizací po celé České republice, hlavními místy jeho činnosti je Olomoucký kraj. Kmenovou část atelieru tvoří architekti. Podle rozsahu, charakteru a místa zakázky sestavuje atelier projekční tým z prověřených externích stavebních profesí s vlastním hlavním inženýrem projektu, který vede zakázku přes všechny projekční fáze.

Pro zahraniční investory společnost provádí zakázky v německém i anglickém jazyce. Práce společnosti jsou uveřejňovány v architektonických publikacích. Společnost získává ocenění ve vyzvaných i veřejných architektonických soutěžích, kterých se pravidelně účastní.

Mezi architekturou a průmyslem online hazardních her existuje symbiotický vztah. V posledních letech architektonická studia častěji spolupracují s online kasiny, aby vytvořila designové koncepty, které jsou nejen poutavé, ale také funkční a přizpůsobitelné konkrétním herním potřebám. Díky spolupráci mohou obě odvětví těžit ze svých silných stránek a zároveň si zachovat kreativní kontrolu nad svou vlastní prací. Při navrhování a stavbě kasina architektonická studia úzce spolupracují s online Paysafecard casino. Využívají své zkušenosti a odborné znalosti k vytváření krásných a funkčních prostor, které jistě přitáhnou hráče. Studia pomáhají navrhovat celkový vzhled a dojem a zároveň poskytují informace o konkrétních funkcích, jako je osvětlení a zvuk. Online kasina zase ráda zadají nové návrhy na základě jejich potřeb a preferencí. Tento úzký pracovní vztah vedl k několika skvělým výsledkům pro obě strany, o čemž svědčí popularita mnoha architektonických studií mezi online kasiny.

 

Kontakt

A2 ARCHITEKTI s.r.o.Rokycanova 796/1F
779 00 Olomouc, CZ 

IČO/ 26 83 49 95
DIČ/ CZ26834995

telefon/ +420 585 226 290  
mail/ atelier@a2.cz

banka/ ČSOB Olomouc, čú:  190819550 / 0300
OR/ Krajský soud v Ostravě, oddíl C, vložka 27972