projekty

realizace/Grundfos Olomouc

Zpět

Grundfos Olomouc
Administrativa, servis, sklady
Nominace na titul Stavba roku 2000
DUR, DSP, DPS: 10 1998
realizace: 03 2000
investor: Grundfos CZ
investiční náklady: 115 mil. Kč

Areál firmy Grundfos v Olomouci vznikl a slouží jako administrativní centrála a hlavní sklad se servisem pro Českou a Slovenskou republiku Investor požadoval neokázalou funkční stavbu. Architektura objektu je velmi střídmá. Hmota stavby sestává ze dvou navzájem prostoupených hranolů administrativního a skladového objektu. Administrativa je řešena jako dvoupodlažní trojtrakt se středovou chodbou, která propojuje celou budovu. Při lapidárnosti hmotového řešení byl kladen o to větší důraz na provedení všech detailů stavby. To se týkalo hlavně opláštění a prosklených ploch obou objektů. Bílý rastr alucobondových desek administrativy se noří do vlnité stříbrné fasády skladové haly a toto propojení je patrné i v interiéru. Interiér administrativy je v duchu skandinávského stylu zařízen velmi jednoduše. Velký důraz byl v interiéru kladen na kvalitu pracovního prostředí. Všechna místa jsou optimálně zařízena za využití přirozeného a umělého osvětlení a možnosti zastínění slunečního světla. Kompozice objektu a jeho umístění na rozsáhlém pozemku daly vyniknout terénním a sadovým úpravám, včetně osvětlení exteriéru. Ozdobou a akcentem exteriéru vstupu je kruhová žulová fontána se stylizovaným kamenným oběžným kolem. Realizace byla zařazena v soutěži Stavba roku 2000 mezi 15 nejlepších staveb v České republice.

 

Atelier

náš skvělý tým

jednatelé/

Ing. arch. David Benda 
Ing. arch. Robert Štefka

společnost/

Architektonický atelier A2 ARCHITEKTI založili v roce 1999 ing. arch. David Benda a ing. arch. Robert Štefka. V roce 2004 byl atelier převeden na společnost s ručením omezeným. Oba společníci jsou autorizovaní architekti, členové České komory architektů.

Společnost se zabývá komplexní projekční činností v oboru pozemních staveb od bytové výstavby po průmyslové objekty v rozsahu od urbanistických studií po prováděcí projekty. Společnost rovněž zpracovává projekty rekonstrukcí a obnovy památkových objektů.

Atelier za dobu své činnosti vytvořil desítky projektů a realizací po celé České republice, hlavními místy jeho činnosti je Olomoucký kraj. Kmenovou část atelieru tvoří architekti. Podle rozsahu, charakteru a místa zakázky sestavuje atelier projekční tým z prověřených externích stavebních profesí s vlastním hlavním inženýrem projektu, který vede zakázku přes všechny projekční fáze.

Pro zahraniční investory společnost provádí zakázky v německém i anglickém jazyce. Práce společnosti jsou uveřejňovány v architektonických publikacích. Společnost získává ocenění ve vyzvaných i veřejných architektonických soutěžích, kterých se pravidelně účastní.

Mezi architekturou a průmyslem online hazardních her existuje symbiotický vztah. V posledních letech architektonická studia častěji spolupracují s online kasiny, aby vytvořila designové koncepty, které jsou nejen poutavé, ale také funkční a přizpůsobitelné konkrétním herním potřebám. Díky spolupráci mohou obě odvětví těžit ze svých silných stránek a zároveň si zachovat kreativní kontrolu nad svou vlastní prací. Při navrhování a stavbě kasina architektonická studia úzce spolupracují s online Paysafecard casino. Využívají své zkušenosti a odborné znalosti k vytváření krásných a funkčních prostor, které jistě přitáhnou hráče. Studia pomáhají navrhovat celkový vzhled a dojem a zároveň poskytují informace o konkrétních funkcích, jako je osvětlení a zvuk. Online kasina zase ráda zadají nové návrhy na základě jejich potřeb a preferencí. Tento úzký pracovní vztah vedl k několika skvělým výsledkům pro obě strany, o čemž svědčí popularita mnoha architektonických studií mezi online kasiny.

 

Kontakt

A2 ARCHITEKTI s.r.o.Rokycanova 796/1F
779 00 Olomouc, CZ 

IČO/ 26 83 49 95
DIČ/ CZ26834995

telefon/ +420 585 226 290  
mail/ atelier@a2.cz

banka/ ČSOB Olomouc, čú:  190819550 / 0300
OR/ Krajský soud v Ostravě, oddíl C, vložka 27972