projekty

realizace/RE1 Ostružná

Zpět

Rekonstrukce rekreačního objektu

Ostružná 124

Investor : SPORNHAU s.r.o.

Studie, DSP: 2011 
DPS: 2012 
Kolaudace: 5. 6. 2014

Obytný objekt: Provozní požadavky, které svou výměrou a charakterem přesahovaly stávající kapacitní a technické možnosti obytných ploch, určily předpoklad pro stavební úpravy, jak stávajících bytových jednotek, tak dosud nevyužitého podkrovního a suterénního prostoru. Vzhledem k novému využití, především podkrovních prostor, se částečně změnilo tvarosloví obytného objektu  s ohledem na historické, materiálové a hmotové souvislosti. Celkový charakter však zůstává v maximální míře zachován. 

Nově koncipovaný hlavní vchod orientovaný do ulice zajišťuje přístup do velkorysé vstupní schodišťové haly, odkud jsou po nově vybudovaném schodišti přístupné suterénní prostory a stávajícím schodištěm první nadzemní podlaží. Další „zadní“ vchod propojující objekt se zahradou přímo navazuje na hlavní schodiště, ze kterého jsou přístupná jednotlivá podlaží. Do stávajících prostor prvního podzemního podlaží jsou nově umístěny technické místnosti a sklepní kóje příslušející jednotlivým bytům, sloužící k uskladnění především sportovního vybavení. První nadzemní podlaží je na jihovýchodní straně vyhrazeno společenské části, která slouží, jak účelům setkávání obyvatel bytového domu ve společenské místnosti, tak k relaxaci v malém wellness centru. V severozápadní části prvního nadzemního podlaží jsou vytvořeny dvě bytové jednotky, které jsou přístupné ze společné vstupní předsíňky tvořící hlukový filtr od společenské části. Jedna v kategorii 1+KK, druhá v 2+KK. Ve druhém nadzemním podlaží je umístěno pět bytových jednotek. 

Hospodářský objekt: Jedná se o jednoduchou dřevostavbu se sedlovou střechou se čtyřmi oddělenými prostory. V jihovýchodní části situované směrem k obytnému objektu, navazuje letní kuchyně a malý sklad na zpevněnou plochu a krytý venkovní prostor vybavený krbem. Ve střední části je situovaná garáž. Vjezd do garáže je orientován směrem do ulice, kde navazuje na komunikaci.

 

Atelier

náš skvělý tým

jednatelé/

Ing. arch. David Benda 
Ing. arch. Robert Štefka

společnost/

Architektonický atelier A2 ARCHITEKTI založili v roce 1999 ing. arch. David Benda a ing. arch. Robert Štefka. V roce 2004 byl atelier převeden na společnost s ručením omezeným. Oba společníci jsou autorizovaní architekti, členové České komory architektů.

Společnost se zabývá komplexní projekční činností v oboru pozemních staveb od bytové výstavby po průmyslové objekty v rozsahu od urbanistických studií po prováděcí projekty. Společnost rovněž zpracovává projekty rekonstrukcí a obnovy památkových objektů.

Atelier za dobu své činnosti vytvořil desítky projektů a realizací po celé České republice, hlavními místy jeho činnosti je Olomoucký kraj. Kmenovou část atelieru tvoří architekti. Podle rozsahu, charakteru a místa zakázky sestavuje atelier projekční tým z prověřených externích stavebních profesí s vlastním hlavním inženýrem projektu, který vede zakázku přes všechny projekční fáze.

Pro zahraniční investory společnost provádí zakázky v německém i anglickém jazyce. Práce společnosti jsou uveřejňovány v architektonických publikacích. Společnost získává ocenění ve vyzvaných i veřejných architektonických soutěžích, kterých se pravidelně účastní.

Mezi architekturou a průmyslem online hazardních her existuje symbiotický vztah. V posledních letech architektonická studia častěji spolupracují s online kasiny, aby vytvořila designové koncepty, které jsou nejen poutavé, ale také funkční a přizpůsobitelné konkrétním herním potřebám. Díky spolupráci mohou obě odvětví těžit ze svých silných stránek a zároveň si zachovat kreativní kontrolu nad svou vlastní prací. Při navrhování a stavbě kasina architektonická studia úzce spolupracují s online Paysafecard casino. Využívají své zkušenosti a odborné znalosti k vytváření krásných a funkčních prostor, které jistě přitáhnou hráče. Studia pomáhají navrhovat celkový vzhled a dojem a zároveň poskytují informace o konkrétních funkcích, jako je osvětlení a zvuk. Online kasina zase ráda zadají nové návrhy na základě jejich potřeb a preferencí. Tento úzký pracovní vztah vedl k několika skvělým výsledkům pro obě strany, o čemž svědčí popularita mnoha architektonických studií mezi online kasiny.

 

Kontakt

A2 ARCHITEKTI s.r.o.Rokycanova 796/1F
779 00 Olomouc, CZ 

IČO/ 26 83 49 95
DIČ/ CZ26834995

telefon/ +420 585 226 290  
mail/ atelier@a2.cz

banka/ ČSOB Olomouc, čú:  190819550 / 0300
OR/ Krajský soud v Ostravě, oddíl C, vložka 27972