projekty

realizace/Wanzl Hněvotín

Zpět

Wanzl Hněvotín
Administrativa a výrobní haly
1. etapa
adminstrativní budova, sklad 
studie: 03 1994 
DSP,DPS, realizace: 10 1995
investiční náklady: 60 mil. Kč
2. etapa
vyrobní haly SP, realizace: 12 1998
investiční náklady: 80 mil. Kč
3. etapa
vyrobní haly, galvanovna 
DSP, DPS, realizace: 11 2005
investiční náklady: 114 mil. Kč
investor: Wanzl, spol. s. r o., Olomouc
investiční náklady celkem: 254 mil. Kč

Úspěšná německá firma Wanzl, přední světový výrobce technického vybavení prodejen se rozhodla postavit u Hněvotína výrobní závod, který se již ve třech etapách výstavby rozrostl na areál s výrobní a skladovou plocho přesahující 20 000 m2. K první etapě, zahrnující administrativní část s rozsáhlou vzorkovnou a skladem přibyly ve druhé etapě výrobní a montážní haly. Ve třetí etapě došlo znovu k rozšíření výrobní plocha a výstavbě galvanovny, s jednou z nejmodernějších galvanizačních linek ve střední Evropě. Architektonický výraz je podřízen technologickým a výrobním požadavkům, dominantu areálu představuje administrativní část areálu.

 

Atelier

náš skvělý tým

jednatelé/

Ing. arch. David Benda 
Ing. arch. Robert Štefka

společnost/

Architektonický atelier A2 ARCHITEKTI založili v roce 1999 ing. arch. David Benda a ing. arch. Robert Štefka. V roce 2004 byl atelier převeden na společnost s ručením omezeným. Oba společníci jsou autorizovaní architekti, členové České komory architektů.

Společnost se zabývá komplexní projekční činností v oboru pozemních staveb od bytové výstavby po průmyslové objekty v rozsahu od urbanistických studií po prováděcí projekty. Společnost rovněž zpracovává projekty rekonstrukcí a obnovy památkových objektů.

Atelier za dobu své činnosti vytvořil desítky projektů a realizací po celé České republice, hlavními místy jeho činnosti je Olomoucký kraj. Kmenovou část atelieru tvoří architekti. Podle rozsahu, charakteru a místa zakázky sestavuje atelier projekční tým z prověřených externích stavebních profesí s vlastním hlavním inženýrem projektu, který vede zakázku přes všechny projekční fáze.

Pro zahraniční investory společnost provádí zakázky v německém i anglickém jazyce. Práce společnosti jsou uveřejňovány v architektonických publikacích. Společnost získává ocenění ve vyzvaných i veřejných architektonických soutěžích, kterých se pravidelně účastní.

Mezi architekturou a průmyslem online hazardních her existuje symbiotický vztah. V posledních letech architektonická studia častěji spolupracují s online kasiny, aby vytvořila designové koncepty, které jsou nejen poutavé, ale také funkční a přizpůsobitelné konkrétním herním potřebám. Díky spolupráci mohou obě odvětví těžit ze svých silných stránek a zároveň si zachovat kreativní kontrolu nad svou vlastní prací. Při navrhování a stavbě kasina architektonická studia úzce spolupracují s online Paysafecard casino. Využívají své zkušenosti a odborné znalosti k vytváření krásných a funkčních prostor, které jistě přitáhnou hráče. Studia pomáhají navrhovat celkový vzhled a dojem a zároveň poskytují informace o konkrétních funkcích, jako je osvětlení a zvuk. Online kasina zase ráda zadají nové návrhy na základě jejich potřeb a preferencí. Tento úzký pracovní vztah vedl k několika skvělým výsledkům pro obě strany, o čemž svědčí popularita mnoha architektonických studií mezi online kasiny.

 

Kontakt

A2 ARCHITEKTI s.r.o.Rokycanova 796/1F
779 00 Olomouc, CZ 

IČO/ 26 83 49 95
DIČ/ CZ26834995

telefon/ +420 585 226 290  
mail/ atelier@a2.cz

banka/ ČSOB Olomouc, čú:  190819550 / 0300
OR/ Krajský soud v Ostravě, oddíl C, vložka 27972