projekty

realizace/Tělocvična GCO

Zpět

Tělocvična Gymnázia Čajkovského
Olomouc

Studie, DUR, DSP, DPS, AD
Investor: Olomoucký kraj 

Investiční náklady: 62 mil. Kč

Projekt výstavby sportovního areálu Gymnázia Čajkovského sestává z novostavby tělocvičny a venkovních sportovních ploch. Umístění tělocvičny na pozemku gymnázia využívá rozdílných výškových úrovní terénu. Provozně je vhodně propojena se stávajícím objektem tělocvičen, takže zůstává zachována funkční kontinuita budovy. Propojení spojovacím koridorem rovněž navazuje na urbanistické pojetí celého gymnázia, které je řešeno pavilonovým uspořádáním.

Tělocvična je primárně určena jako výukový prostor pro potřeby sportovního gymnázia. Navržený objekt tělocvičny poskytne gymnáziu plnohodnotnou sportovní plochu vhodnou pro provozování všech sálových míčových sportů, především volejbal, basketbal, házená, florbal. V tomto ohledu nahrazuje dvě stávající tělocvičny gymnázia, které budou následně využívány jako gymnastické.

Nová budova tělocvičny bude úrovňově propojena se stávajícími budovami gymnázia. Tělocvična je vybavena tribunou pro 108 osob. Světlá výška haly 12,5 m umožňuje pořádání volejbalových zápasů nejvyšší úrovně.

 

Atelier

náš skvělý tým

jednatelé/

Ing. arch. David Benda 
Ing. arch. Robert Štefka

společnost/

Architektonický atelier A2 ARCHITEKTI založili v roce 1999 ing. arch. David Benda a ing. arch. Robert Štefka. V roce 2004 byl atelier převeden na společnost s ručením omezeným. Oba společníci jsou autorizovaní architekti, členové České komory architektů.

Společnost se zabývá komplexní projekční činností v oboru pozemních staveb od bytové výstavby po průmyslové objekty v rozsahu od urbanistických studií po prováděcí projekty. Společnost rovněž zpracovává projekty rekonstrukcí a obnovy památkových objektů.

Atelier za dobu své činnosti vytvořil desítky projektů a realizací po celé České republice, hlavními místy jeho činnosti je Olomoucký kraj. Kmenovou část atelieru tvoří architekti. Podle rozsahu, charakteru a místa zakázky sestavuje atelier projekční tým z prověřených externích stavebních profesí s vlastním hlavním inženýrem projektu, který vede zakázku přes všechny projekční fáze.

Pro zahraniční investory společnost provádí zakázky v německém i anglickém jazyce. Práce společnosti jsou uveřejňovány v architektonických publikacích. Společnost získává ocenění ve vyzvaných i veřejných architektonických soutěžích, kterých se pravidelně účastní.

Mezi architekturou a průmyslem online hazardních her existuje symbiotický vztah. V posledních letech architektonická studia častěji spolupracují s online kasiny, aby vytvořila designové koncepty, které jsou nejen poutavé, ale také funkční a přizpůsobitelné konkrétním herním potřebám. Díky spolupráci mohou obě odvětví těžit ze svých silných stránek a zároveň si zachovat kreativní kontrolu nad svou vlastní prací. Při navrhování a stavbě kasina architektonická studia úzce spolupracují s online Paysafecard casino. Využívají své zkušenosti a odborné znalosti k vytváření krásných a funkčních prostor, které jistě přitáhnou hráče. Studia pomáhají navrhovat celkový vzhled a dojem a zároveň poskytují informace o konkrétních funkcích, jako je osvětlení a zvuk. Online kasina zase ráda zadají nové návrhy na základě jejich potřeb a preferencí. Tento úzký pracovní vztah vedl k několika skvělým výsledkům pro obě strany, o čemž svědčí popularita mnoha architektonických studií mezi online kasiny.

 

Kontakt

A2 ARCHITEKTI s.r.o.Rokycanova 796/1F
779 00 Olomouc, CZ 

IČO/ 26 83 49 95
DIČ/ CZ26834995

telefon/ +420 585 226 290  
mail/ atelier@a2.cz

banka/ ČSOB Olomouc, čú:  190819550 / 0300
OR/ Krajský soud v Ostravě, oddíl C, vložka 27972